Güzel Sanatlar Fakültesi

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İngilizce)
 Yardıma Muhtaç Evcil Hayvanların Yeni Yaşamlarına Geçiş Sürecini Destekleme Sosyal Sorumluluk Projesinin İlk Adımı Gerçekleşti!


İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı ve İç Mimarlık Bölümleri tarafından düzenlenen “Yardıma Muhtaç Evcil Hayvanların Yeni Yaşamlarına Geçiş Sürecini Destekleme” sosyal sorumluluk projesinin ilk adımı Kurtaran Ev Derneği ziyareti ile 23 Ekim 2023 Pazartesi günü gerçekleşti.


İstanbul’un Arnavutköy İlçesi’nde faaliyet gösteren Kurtaran Ev Derneği bünyesinde geçici bir süre misafir edilen yardıma muhtaç evcil hayvanlar için geliştirilen proje, evcil hayvanların yeni yaşam alanlarına geçiş sürecine katkı sağlayabilmeyi ve bu konuda farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır. İstanbul Gelişim Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin organize ettiği “Yardıma Muhtaç Evcil Hayvanların Yeni Yaşamlarına Geçiş Sürecini Destekleme” sosyal sorumluluk projesinin ilk adımı kapsamında, projede yer alan öğretim elemanları Öğr. Gör. Selcen Nurcan Keskin Urmak, Öğr. Gör. İbrahim Erol, Öğr. Gör. Minel Kurtuluş, Arş. Gör. Tuğçe Öztürk ve Arş. Gör. Mustafa Dallı ve öğrencilerin destekleriyle, Kurtaran Ev Derneği tarafından ikinci bir yaşam şansı verilmek istenen yardıma muhtaç kedi ve köpeklerin; barındığı geçici yaşamlarının mekânsal dokunuşlarla iyileştirilmesi, sahiplendirilme şanslarının arttırılabilmesi için fotoğraf çekimi ve görselleştirme desteği verilmesi ve beslenme süreçlerinde gönüllülere destek verilmesi maddeleri gerçekleştirilmiştir.

Yardıma muhtaç evcil hayvanların barınaklarında mekânsal iyileşme sağlamak için boyama etkinliği gerçekleştirdiler

23 Ekim 2023 Pazartesi günü, saat 14.00’de proje yürütücüleri Öğr. Gör. Selcen Nurcan Keskin Urmak, Öğr. Gör. İbrahim Erol, Öğr. Gör. Minel Kurtuluş ve öğrenciler Kurtaran Ev Derneği’ne giderek, orada bulunan ve yenilemeye ihtiyaç duyulan alanları (metal çitler, duvarlar vb. gibi)  boyadılar ve yardıma muhtaç evcil hayvanların barınaklarının mekânsal anlamda iyileşmesine katkıda bulundular. Boyama etkinliği esnasında ise Arş. Gör. Okan Kırbacı tarafından gerçekleştirilen profesyonel fotoğraf çekiminin, evcil hayvanların sahiplendirilmesinde görünürlüklerinin arttırılması bağlamında yararlı olduğu düşünülmüştür.  İlgili sosyal sorumluluk projesinin ikinci ve üçüncü adımları ise yardıma muhtaç evcil hayvanların beslenmesi ve ilgili etkinliklerde çekilen fotoğrafların sergilenmesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşılması olacak ve sosyal sorumluluk projesi bu etapların ardından sonlandırılacaktır.

“Yardıma Muhtaç Evcil Hayvanların Yeni Yaşamlarına Geçiş Sürecini Destekleme” sosyal sorumluluk projesine katkı sağlayan tüm öğretim elemanlarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.