Güzel Sanatlar Fakültesi - gsf@gelisim.edu.tr


 Dekanın Mesajı


 Prof. Dr. Şükran Güzin ILICAK AYDINALPSevgili gençler, sevgili öğrenciler,

    Yaratıcılığın ve hayal gücünün ifadesi olan sanatın, var oluş süreci ancak sanatçısıyla mümkündür. Sanatçı, sanatı özümseyen, önemseyen ve değer katan kişidir. Aynı zamanda sanatçı; olay, konu ya da   kavramları farklı şekilde yorumlayabilen, farklı biçimde düşünen, üreten, tasarlayan ve yansıtma gücüne sahip olan bireydir.

    Biz, İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrencilerimizin yeteneklerini kullanmalarını ve onların “benzersiz üretimler yapmalarını” sağlamayı amaçlıyoruz. Çalışma disipliniyle    yeteneklerini birleştiren, “özgün eserler ortaya koymaları için uğraş verdiğimiz” öğrencilerimiz; aldıkları yoğun eğitimle kendi alanlarında fark ediliyorlar.

     Radyo TV ve Sinema, Grafik Tasarımı, İletişim ve Tasarımı, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Moda ve Tekstil Tasarım bölümlerimizde okuyan öğrenciler; başarılı ve  güçlü akademik kadromuz sayesinde dünya standartlarında eğitimle destekleniyorlar.

     Öğrencilerimizin, fakültemizle kurdukları “köklü ve derin bağ sayesinde” ise sürdürebilirliği olan projeleri hayata geçirme şansını yakalıyoruz. İnsanî ve etik değerlere bağlı kalan, disiplin ve uyum özelliklerini ön  plana çıkaran tüm öğrencilerimiz; fakültemizin onur ve gurur kaynağı...

    Güzel Sanatlar Fakültesi çatısı altında güzel olanın bilgisini ve doğasını işin mutfağında öğrenen öğrenciler, sektörel yaşama hazır olmak için gerekli her türlü uygulama ve donanıma da sahip olmaktadır.  Sosyal becerileri gelişmiş, estetik bakış açısına sahip İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri! İstanbul Gelişim Üniversiteli olmak bir ayrıcalıktır. İstanbul Gelişim Üniversitesi,    etkinlikleriyle, sosyal yaşamıyla, sorumluluk projeleriyle âdeta yaşam ile iç içe bir eğitim platformudur.
 
      Sizinle her zaman geleceğe, “gelişim” ile devam etmek ümidiyle…
      Sanata, kültüre ve iletişime yön verecek öğrencilerimize sevgi ve saygılarımla.   

 
Prof. Dr. Şükran Güzin ILICAK AYDINALP
Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı