Güzel Sanatlar Fakültesi

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İngilizce)
 Öğr. Gör. Dr. Enver Tatlısu Ar&Gr ve İnovasyon Koordinasyon Toplantısına Masa Koordinatörü Olarak Katılım Sağladı


İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İngilizce) Bölümü Öğr. Gör. Dr. Enver Tatlısu Ar&Gr ve İnovasyon Koordinasyon toplantısında masa koordinatörü olarak katılım sağladı.


Öğr. Gör. Dr. Enver Tatlısu AB destekli bir IPA Projesi çerçevesinde hayata geçirilen İstanbul Sanayi Odası Endüstriyel Tasarım ve Prototipleme Merkezi'nde düzenlenen Ar&Gr ve İnovasyon Koordinasyon toplantısında masa koordinatörü olarak katılım sağladı. İstanbul Sanayi Odası yürütücülüğünde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu olmak üzere İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun (ETMK) proje partneri olarak yer aldığı merkezde düzenlenen toplantıya İstanbul ve çevre illerde faaliyet gösteren 20'yi aşkın firmanın Ar&Gr temsilcileri katıldı. 

Merkez genel müdürü Bilal Çinici tarafından IDEA4ISTANBUL projesi ve proje kapsamında hayata geçirilen ISO ETP hakkındaki sunum ile başlayan toplantı, firmaların Ar&Gr temsilcilerinden oluşan koordinasyon masalarında merkezin mevcut durumu ve gelecekte izlemesi planlanan yol haritası hakkında fikir alış verişinde bulunuldu. “İşbirliğine dayalı etkileşim”, “3B Baskıların Sınırları”, “KOBİ'ler ve Tasarımcılar için Küresel Avantaj”, “Paydaşlar Arasında Köprü Kurmak” gibi konu başlıklarına odaklanan koordinasyon masalarında merkezin geleceği ve inovasyon potansiyeli hakkında ortaya çıkan fikirler toplantının sonunda kısa sunumlar halinde diğer katılımcılar ve merkez yürütücüleri ile paylaşıldı. Ar&Ge ve inovasyon konularında önde gelen firmaların farklı uzmanlık ve çalışma alanlarından temsilcilerin katılımı ile yapılan toplantının son derece verimli geçtiğini ifade eden Tatlısu, İstanbul'da bir benzeri daha olmayan bu merkezin, bölgedeki tasarım ekosisteminin gelişimi için büyük önem taşıdığını dile getirdi.

Öğr. Gör. Dr. Enver Tatlısuyu kutlar, başarılarının devamını dileriz.