Güzel Sanatlar Fakültesi

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İngilizce)
 “Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile Mutluluk Dağıtımı” Sosyal Sorumluluk Projesinin İlk Ayağı Gerçekleşti


İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İng.), İletişim ve Tasarımı, Grafik Tasarımı Bölümleri tarafından yürütülen “Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile Mutluluk Dağıtımı” sosyal sorumluluk projesinin ilk ayağı, 27 Ekim 2023 tarihinde, Çorbada Tuzun Olsun Derneği ziyareti ile gerçekleşti.


“Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile Mutluluk Dağıtımı” sosyal sorumluluk projesinin ilk ayağı, 27 Ekim 2023 tarihinde, Çorbada Tuzun Olsun Derneği’nin Beyoğlu’nda bulunan ofisine yapılan ziyaret ile gerçekleşti. Arş. Gör. Tuğçe Öztürk ve Arş. Gör. Mustafa Dallı tarafından gerçekleştirilen ziyarette, Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile görüşme yapıldı, bilgi alındı ve protokol imzalama süreci başlatıldı.

“Toplumdan kendini soyutlayan evsizler ile toplum arasında bir köprü olarak, barınılabilecek bir toplumu inşaa etmeye inanıyoruz.”

Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile yapılan görüşme sırasında dernek yetkilileri kuruluş amacı ile ilgili bilgiler verirken, şu açıklamada bulundu: “İnsani yardım dağıtımları ile evsizlerin temel ihtiyaçlarını karşılarken iletişim kurabilmek; kurulan iletişim ile topluma geri kazanımlarını (sosyal entegrasyon) sağlamak ve bu konuda farkındalık oluşturarak, toplumsal kalkınmayı, toplumun gerisinde hiç kimseyi bırakmadan gerçekleştirebilmeyi hedeflemekteyiz. Toplumdan kendini soyutlayan evsizler ile toplum arasında bir köprü olarak, barınılabilecek bir toplumu inşaa etmeye inanıyoruz.”

Sosyal sorumluluk projesinin sonraki adımlarında neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişlerinin yapıldığı görüşmede, her iki taraf da iş birliği içinde olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu dile getirirken, sonraki süreçler için heyecanlı olduklarını sözlerine ekledi.

“Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile Mutluluk Dağıtımı” sosyal sorumluluk projesine katkı sağlayan tüm öğretim elemanlarımızı tebrik ederiz.