Güzel Sanatlar Fakültesi


 “Kimsin Sen?” İki Seçki Birden Aldı


İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinin kısa film projesi “Kimsin Sen?”, Lift-off Filmmaker Sessions ve Lift-Off Sessions - Pinewood Studios seçkilerini elde etti.
Senaristliğini ve yönetmenliğini Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü üçüncü sınıf öğrencilerinden Mustafa Çağatay Türkmen’in üstlendiği kısa film “Kimsin Sen?”, festival yolculuğuna başladı. Lift-off Filmmaker Sessions ve Lift-Off Sessions - Pinewood Studios seçkilerini elde eden filmde Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü üçüncü sınıf öğrencilerinden Serkan Aldüz rol aldı. Herkesin kişiliğinde barındırdığı iyilik ve kötülük çatışmasını ve bu çatışmayla boğuşan bir karakterin yaşadıklarını aktaran filmin ekibinde bölüm öğrencilerinden Onur Karakuş, Emir Akarslan, Mert Hakan, Reyhan Eftelya Turu, Beyzanur Yüksel, Hilal Tatar, Melek Çetinkaya yer aldı.

“Filmin Rengindeki Soğukluk Yaşadığımız Boğuk ve Sıkıcı Zamanların Dışavurumu”

Filmin senaristi ve aynı zamanda yönetmeni olan Mustafa Çağatay Türkmen, filmin senaryosunu henüz birinci sınıftayken, tüm dünyada pandemi atmosferi hakimken yazmaya başladığını ifade etti. Bir ekip çalışması yürüttüklerini ve seyirciye aktarmak istedikleri meselenin en doğru aktarımının nasıl olacağı üzerinde uzun süre düşündüklerini belirtti.

Filmin derdini seyirciye en iyi şekilde aktaracak ögeleri henüz senaryo aşamasında belirleyen “Kimsin Sen” ekibi, renk, müzik ve kadrajlar gibi sinematografik ögeleri filme hizmet edecek şekilde kullandı. Türkmen, filmin renk paletindeki soğukluğun, yaşanılan boğuk ve sıkıcı zamanların dışavurumu olarak niteledi.

Seyircinin karakterle özdeşleşmesi için tüm teknikleri filme entegre etmeyi başaran ekip, festival yolculuğuna başlar başlamaz aldıkları iki seçki haberiyle bu başarılarını tescillemiş oldu. Türkmen, aldıkları başarıdan heyecan duyduklarını ve aynı yüksek motivasyonla sonraki projeler üzerinde ekip olarak çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

Öğrencilerimizi başarılarından ötürü tebrik eder, güzel haberlerinin devamını dileriz.

Haberler

Tüm Haberler