Güzel Sanatlar Fakültesi


 GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!


06.02.2023 günü, Türkiye saati ile 04.17'de ve ardından 13.24'te merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki farklı deprem meydana geldi. Meydana gelen depremlerden 10 il etkilendi.
06.02.2023 günü, Türkiye saati ile 04.17'de ve ardından 13.24'te merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki farklı deprem meydana geldi. Meydana gelen depremlerden 10 il etkilendi. Depremin 9. Günü itibari ile depremde 31.974 vatandaşımız hayatını kaybetti. Depremden etkilenen illerden 195 bin 962 afetzede tahliye edildi.

İGÜ, “Deprem Bölgeleri için Afet Yardım Kampanyası” başlattı

Büyük yıkıma sebep olan deprem felaketinin yaşandığı 10 ilde 3 ay süreyle geçerli olacak olağanüstü hal ilan edildi. Türkiye’nin farklı şehirlerinden kenetlenen insanlar, el birliği ile deprem bölgesine iletilecek malzemeleri toplamaya başladı. “Deprem Bölgeleri için Afet Yardım Kampanyası” başlatan İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde toplanan yardımlar, AFAD koordinasyonu ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Öğrenciler ve personeller süre ve gün sınırı olmaksızın; battaniye, çadır, bebek bezi, mama, bot ve mont, atkı, bere, eldiven, powerbank, gıda kolisi, hazır gıda, konserve ve yağmurluk gibi ihtiyaç ürünlerini “İGÜ J Blok SKS Ofisi”ne teslim edebilir. Mesai saatleri dışında getirilen malzemeler ise İGÜ güvenliğine bırakılabilir.

İGÜ’ lü öğrencilerden depremzedelere kumanya desteği

İstanbul Gelişim Üniversitesi Gastronomi Bölümlerindeki öğrenciler, akademisyenler ve personeller, depremden etkilenenler için 22 binden fazla sandviç üretti. Üretilen sandviçler, en iyi şekilde ambalajlanmasını sağlayanak, üzerine son tüketim tarihi de eklenerek Kızılay’ın desteğiyle tamamen korunaklı araçlarla ilgili bölgelere ulaştırılmaktadır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi olarak, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve birçok ilimizde hissedilen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Ülkemize geçmiş olsun dileklerimizle…


Haberler

Tüm Haberler