Güzel Sanatlar Fakültesi


 Erdem Yılmaz’ın Konuk Olduğu Oyunculuk Atölyesi Gerçekleşti!


İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), İletişim ve Tasarımı Bölümü’nün öğrenci kulübü Art & Communication Design tarafından düzenlenen “Oyunculuk Atölyesi” etkinliğinin konuğu Erdem Yılmaz oldu.
Öğrencilerin henüz mezun olmadan alanda çalışmalar yapmasını teşvik etmeyi, yaratıcı disiplinlerden farklı bölüm öğrencilerini tek bir çatı altında toplayarak birlikte bir “iletişim tasarım” kültürü oluşturmayı ve bu birliktelik sayesinde yeni projeler üretmeyi hedefleyen Art & Communication Design Öğrenci Kulübü tarafından “Oyunculuk Atölyesi” 30 Aralık 2022 tarihinde saat 13.00’de İGÜ B Blok Stüdyoda düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu atölye hem sinema hem de tiyatro alanında aktif olarak oyunculuk yapan ve Aşkın Bedeli (2013), Uzun Yol (2014), Alın Yazım (2015), Seni Kimler Aldı (2017), Kardeş Çocukları (2019), Kulyas: Lanetin Bedeli (2019), Sen Çal Kapımı (2020), Kırık Hayatlar (2021) gibi sıralanabilecek çeşitli dizi ve filmlerden tanınan oyuncu Erdem Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşti.

“Her oyuncu sınırlarını zorlayan yönetmenle çalışmak ister”

Son dönemin popüler isimlerinden biri olma yolunda ilerleyen oyuncu Erdem Yılmaz ile gerçekleştirilen atölyede moderatörlüğünü Öğr. Gör. Ahmet Bikiç’in üstlendiği söyleşi gerçekleştirildi. Oyuncu Erdem Yılmaz oyunculuk kariyerine uzanan yolun çocukluğunda temellerinin atıldığını belirterek “hiperaktif ve yaramaz bir çocuktum, ayrıca okulda çok da başarılı değildim. Annem ve babam beni etkinliklere yollardı ki fazlada enerjimi atayım diye. Önce futbola yolladılar fakat dünyanın en kötü topçusu oldum. Ardından basketbol, piyano, gitar derken en son tiyatroya gittim. Hiçbir şeyde dikiş tutturamayan ben tiyatroda kalakaldım. Burada farklı bir şey var diyorum. İşte o yaşlarda bu işi yapmaya karar verdim” dedi.
Çocukluğunda başlayan oyunculuk tutkusunun yanında ailesinin her daim kendisini desteklediğini belirten Yılmaz başarının anahtarını “bir insan ne iş yaparsa yapsın o insan işini sevmediği zaman başarısız olur. Bu yüzden sevdiğin işi yapmak başarıyı getiren şeydir” sözleriyle açıkladı.

Son olarak Yılmaz, farklı yönetmenlerin oyunculara farklı bir bakış açısı kattığını belirtti. Yılmaz, "Belki de Nuri Bilge Ceylan'ın filminde rol alan oyuncular en yüksek performansını gösteriyor o filmlerde. Her oyuncu kendi sınırlarını zorlayan yönetmenle çalışmak ister" dedi.

Etkinliğin sonunda Öğr. Gör. Ahmet Bikiç tarafından Oyuncu Erdem Yılmaz’a plaketi takdim edildi.

Haberler

Tüm Haberler