Güzel Sanatlar Fakültesi


 Dijital Dünyada Karakter Yaratmak!


İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), İletişim ve Tasarımı Bölümü’nün öğrenci kulübü Art & Communication Design tarafından düzenlenen “Dijital Dünyada Karakter Yaratımı” etkinliğinin konuğu sosyal medya fenomeni @eoguzc oldu.
Öğrencilerin henüz mezun olmadan alanda çalışmalar yapmasını teşvik etmeyi, yaratıcı disiplinlerden farklı bölüm öğrencilerini tek bir çatı altında toplayarak birlikte bir “iletişim tasarım” kültürü oluşturmayı ve bu birliktelik sayesinde yeni projeler üretmeyi hedefleyen Art & Communication Design Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen “Oyunculuk Atölyesi” sosyal medya fenomeni eoguzc’nin katılımlarıyla 16 Aralık 2022 tarihinde Saat: 14:00’da İGÜ K Blok 701 no’lu derslikte gerçekleşti. Yoğun katılım olduğu atölyede karakter yaratımı üzerine pek çok farklı konuya değinilerek dijital dünyanın karakter yaratımıyla ilişkisi irdelendi.

“Sosyal medyada içerik üretmek istiyorsanız kendinize has bir tarzınız ve özgün içerikleriniz olmalı”

Eoguzc, sosyal medya platformlarında “olur” sözünün sahibi sinyalci rolüyle öne çıkan dijital bir karakter yaratarak geniş kitleleri güldürmeyi başardığı biliniyor. Bu noktada söyleşide dijital bir karakter yaratmak için çok iyi bir gözlemci olmanın gerektiğini vurguladı. Etkinlik sırasında sosyal medya fenomeni eoguzc, “sosyal medyada içerik üretmek istiyorsanız kendinize has bir tarzınız ve özgün içerikleriniz olmalı” diyerek farklı olmanın önemine de vurgu yaptı.

Etkinliğin sonunda Öğr. Gör. Ahmet Bikiç tarafından sosyal medya fenomeni @eoguzc’ye plaketi takdim edildi.

Konuğumuz @eoguzc’ye katılımından dolayı teşekkür ederiz.

Haberler

Tüm Haberler