Güzel Sanatlar Fakültesi


 Arş. Gör. Ayten Bengisu Cansever “Emerging Scholar” Ödülüne Layık Görüldü!


İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), İletişim ve Tasarımı Bölümü Arş. Gör. Ayten Bengisu Cansever bu yıl 06- 08 Eylül 2023 tarihlerinde Complutense University of Madrid'de düzenlenecek olan Sekizinci Uluslararası İletişim ve Medya Çalışmaları Konferansı’nda Emerging Scholar Ödülü'ne layık görüldü.
Commonground Scholar tarafından düzenlenen bu yıl ev sahipliğini Complutense University of Madrid’in yapacak olduğu Sekizinci Uluslararası İletişim ve Medya Çalışmaları Konferansı’nda İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), İletişim ve Tasarımı Bölümü Arş. Gör. Ayten Bengisu Cansever “Emerging Scholar” ödülünü alacak. Aktif akademik ilgiye sahip, lisansüstü öğrenimine devam eden ve akademik kariyerinin başlarında olan akademisyenlere CV’leri değerlendirilerek az sayıda verilen bir ödül olarak bilinen Emerging scholar ödülü her yıl genç akademisyenlerle buluşmaktadır. Bu yıl ödülü kazanan ve konferansın başında ve sonunda katılımcılara takdim edilecek olan Cansever konferans sırasında oturum başkanlığı görevi de üstlenecek. Aynı zamanda konferansın “Kime Güveneceğiz? Dijital İletişim Sistemlerinde Yapay Zekada Etik ve Sorumluluklar” isimli özel temasında “AI-Based Mobile Applications as a Power Technique in the Time of COVID-19: The Case of “Hayat Eve Sığar” başlıklı bildiri sunumu da gerçekleştirecek olan Cansever, COVID-19 döneminde günlük yaşamın bir parçası haline gelen ve deyim yerindeyse günlük yaşamı her yönüyle kuşatan mobil yapay zeka uygulamalarını yeni bir iktidar tekniği olarak ele alacak ve Türkiye’de “Hayat Eve Sığar” örneği üzerinden tartışmaya açacak.

“Emerging Scholar ödülünü almaktan dolayı mutluyum”

Arş. Gör. Ayten Bengisu Cansever “Emerging Scholar” ödülüne layık görülmesiyle ilgili duygu ve düşüncelerini şu şekilde açıkladı:

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Uluslararası İletişim ve Medya Çalışmaları Konferansı’nda kariyerinin başındaki genç akademisyenlere verilen bu “Emerging Scholar” ödülüne layık görüldüğüm için oldukça mutluyum. Emerging Scholar Ödülü’nün, bu konferansı benim açımdan daha heyecan verici ve zenginleştirici deneyime çevirdiğini söyleyebilirim.”

Arş. Gör. Ayten Bengisu Cansever’i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Haberler

Tüm Haberler