Güzel Sanatlar Fakültesi


 Araştırma Görevlisi Ezginaz Kara, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde Göreve Başladı!

Araştırma Görevlisi Ezginaz Kara, İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde Göreve Başladı.

Arş. Gör. Ezginaz Kara lisans eğitimini 2022 yılında, Altınbaş Üniversitesi’nde, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İng.) Bölümü’nde tamamladıktan sonra, yüksek lisans eğitimini 2023 yılının Eylül ayında Altınbaş Üniversitesi’nde, Mimarlık (İng.) Programı’nda yapmaya başladı. Lisans eğitimi boyunca bölümünde çeşitli araştırma ve projelerde görev almasıyla beraber akademik kariyerinin ilk adımlarını atmaya başlayan Araştırma Görevlisi Ezginaz Kara, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümüyle ve bu bölümde başlayan akademik kariyeri ile ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi: 

 

“Kendim için; çalışmaktan ve üretmekten mutluluk duyduğum bir alanda, projeler ortaya koymak ve akademik hayatta var olmak üniversite yıllarından bu yana devam eden bir hayal ve hedef olmuştur. Uzun ve çetrefilli çalışma süreçlerinden geçerek her gün olmayı hayal ettiğim pozisyonda olabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Akademik kariyerime adım attığım üniversitenin bu denli yeniliğe ve gelişime açık, idealist ve hoşgörülü eğitim-öğretim anlayışı beni oldukça heyecanlandırmaktadır. Önümdeki bu uzun yolda, alanında başarılı ve üretmeye hevesli bir kadro ile beraber olduğum için oldukça mutluyum.” 

 

Arş. Gör. Ezginaz Kara’ya yeni görevinde başarılar dileriz.


Haberler

Tüm Haberler