Güzel Sanatlar Fakültesi


 “Tin”, Lift-Off Sessions – Pinewood Studios 2023 Seçkisinde!


İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinin kısa film projesi “Tin”, Lift-Off Sessions - Pinewood Studios’da gösterilecek.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü üçüncü sınıf öğrencilerinden Muhammet Emir Akarslan’ın üstlendiği kısa film “Tin” festival yolculuğuna başladı. Lift-Off Sessions - Pinewood Studios seçkisini elde eden filmin ekibinde Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü üçüncü sınıf öğrencileri yer aldı. Yapımcılığını Hüseyin Bilgekaan Koçer, yardımcı yönetmenliğini Bedia Zerin Hökenek, sanat yönetmenliğini Sümeyye Özyurt, ışık şefliğini Eslem Özgüç, ses teknisyenliğini Beyzanur Yüksel’in üstlendiği filmin festival yolculuğu devam ediyor.

Bir Ruhun Yolculuğu: Tin

Kırklı yaşların ortalarında yalnız bir çift olan Birtan ve Parya’nın rutin bir günüyle açılan film, Bertan’ın geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetmesiyle yönünü değiştiriyor. Bertan’ın ruhu evin içerisinde Parya’yla yaşamaya devam ediyor ve izleyici bir ruhu takip etmeye başlıyor. Bertan’ın ruhunun da kaza sonucu yok olmasıyla film bir döngüyü tamamlıyor.

Filmin senaristi ve yönetmeni Muhammet Emir Akarslan, hikayenin olay akışını, uzun zamandır anlatmak istediği bir hikayenin hayali taslağına odaklanarak ortaya çıkardığını ifade etti. Daha sonra izleyicide iz bırakmasını umduğu detayları tasarlamaya başladığını belirten Akarslan, metaforları bu amaçla kullandığını, renk paleti, müzik ve kadrajlar üzerine de özenle çalıştıklarını sözlerine ekledi. Lift-Off Sessions – Pinewood Studios’da seçki elde etmenin ekip için büyük bir motivasyon olduğunu da ayrıca belirten Akarslan, festival yolculuğu devam eden film için iyi beklentiler taşıdıklarını ifade etti.
 
GSF Festival Dağıtım Ekibinden Destek

Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından öğrencilerin projelerinin festival yolculuklarında destekçi olmak adına oluşturulan GSF Festival Dağıtım Ekibi, çalışmalarını, bölümün dış paydaş ilişkilerinin de bulunduğu Erdem Doğan’ın öncülüğünde, bölüm öğrencilerinden İsmail Akbal ve Muhammet Emir Akarslan’ın destekleriyle sürdürmektedir. Daha önce başarıları duyurulan birçok öğrencinin projelerinde de destekleri bulunan ekip, “Tin” kısa filmi için de çalışmalarını devam ettirmektedir.

Öğrencilerimizi başarılarından ötürü tebrik eder, güzel haberlerinin devamını dileriz.


Haberler

Tüm Haberler