GRAFİK TASARIMI

BÖLÜM BAŞKANI'NIN MESAJI

29.05.2018 Sal 01:04


Sevgili öğrenciler;
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde yer alan grafik tasarım bölümünde, görsel iletişim sanatları ile ilgilenen bir bölüm olarak teorik dersler ve pratik uygulamalarla, özgün kreatif çalışmalar yapan tasarımcılar yetiştirilmektedir.
 
Günümüzde iletişim sanatlarına olan ilgi sürekli artarken, bu alandaki gelişmelerde hızlı devam etmektedir. Bu alanda kullanılan programlar çeşitlenmekte, yenilenmekte, yeni kreatif bakış açıları ortaya konulmakta ve dünyada görsel dil sürekli yenilenmektedir. Alanında ihtiyaç duyabileceği teknik bilgilere sahip olarak mezun olan öğrencilerimize dünyada tasarım alanında yaşanan değişimi, dönüşümü yakından izleyebilecek kabiliyet de kazandırılmaktadır. Mezunlarımız kariyerlerinde gelişimin yakın takipçisi aynı zamanda kendi özgün tasarım dillerini de koruyabilen özgüvenli, yenilikçi, vizyoner tasarımcılar olarak profesyonel hayatlarına devam etmektedirler.
 
Grafik tasarım sadece sanatsal tasarımların yapıldığı bir alan değil, tasarımda kullanılan görseller, harfler, şekiller ve sözcüklerle hedef kitleye mesaj iletmenin ve etkilemenin en önemli araçlarından biridir. Marka ya da firmaların hedef kitle ile iletişim kurdukları pek çok yol vardır. Logo, ambalaj, dergi, broşür, katalog, billboard, web sitesi günümüz dünyasında bunlardan sadece bir kaçını oluşturmaktadır. Tasarımcılar bu alanlarda yaptıkları yaratıcı tasarımlarla hedef kitleye giden köprüyü inşa etmektedirler.
 
Değerli öğrenciler; Grafik tasarım bölümünde öğrencilerimiz hem mesleklerine dair hemen her konuda eğitim alırken hem de kariyerlerinde başarılı olmalarının yolunu açacak bakış açısı kazanmakta, yaratıcılıklarını hedefe uygun kullanmayı öğrenmekte, ekip çalışmasını okul yıllarında tecrübe etmekte, yenilikçi, girişimci ve vizyoner bireyler olarak mezun olmaktadırlar. Öğrencilerimizin toplum yararını gözeten, sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş, Atatürk ilkelerine bağlı, geleceğini planlayabilen ve sorumluluk alan, ahlâklı kişiler olarak topluma kazandırılması en büyük gurur kaynağımızdır.
 
Görsel iletişim sanatlarına olan ilgi ve duyulan ihtiyaç tüm dünyada artmaktadır. Artık daha fazla alanda grafik tasarımcılara ihtiyaç duyulmaktadır. Dünya da sınırların kalktığı günümüzde tasarım alanında artık sadece “tasarımın dili” konuşmaktadır.  Biz de bu bilinçle ülkemize, ulusal ve uluslararası başarılara imza atacak nesiller kazandırmak hedefiyle öğrenciler yetiştirmeye devam ediyoruz.Dr. Öğr. Üyesi Metin Kuş 
Bölüm Başkanı
 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01