DEKAN'IN MESAJI

DEKAN'IN MESAJI

 
Sevgili öğrencilerimiz,
 
“Güzel sanatlarda muvaffak olmak, bütün inkılaplarda başarıya ulaşmak demektir. Güzel sanatlarda muvaffak olamayan milletler ne yazık ki, medeniyet alanında yüksek insanlık sıfatı ile yer almaktan ilelebet mahrum kalacaktır.” diyerek güzel sanatların önemini vurgulayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sanat bilici ile hareket ediyor, sizleri ve sanatı geleceğin vazgeçilemez bir parçası olarak görüyoruz. Bilinmelidir ki bir toplum ancak ve ancak sanata ve sanatçıya verdiği değerle muasır medeniyetler seviyesine ulaşacaktır. Bu bilinçle hareket ettiğimiz İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi çatısı altında, siz değerli öğrencilerimizle birlikte sanatın sınır çizilemez gücüyle güzel olanı yaratmanın tadını çıkaracak aynı zamanda güzel olanın bilgisini ve doğasını işin mutfağında öğreneceğiz.
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren salt öğretiyi, özgün ve yaratıcı düşüncenin önündeki en büyük engel olarak gördük ve bu düşüncenin ortadan kaldırılması için çalışmalarımızı hep aynı kararlılıkla sürdürdük. Okulumuzun yalnızca bir eğitim kurumu olması fikrini redderek, fakülte olarak verdiğimiz desteklerle üniversitemizi hep birlikte Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk 3 üniversitesinden biri yaptık. Gelişim’li olmak gelişime ve değişime ayak uydurmaktır dedik, sınırlarımızı aştık ve toplam yedi bölümümüzle dünyanın saygın eğitim literatürlerine girmek için yarınlara ışık tuttuk.
 
Gerçekleştirdiğimiz her şeyi öğrencilerimizin fikri hür, aydın, yaratıcı ve özgün düşünceye sahip, üretken, duyarlı, çağdaş dünya sanatının değer ve ilkelerinin bilincinde nitelikli bireyler olarak yetişmelerini sağlayarak başarıyoruz. Bu yolda hedeflediğimiz nitelikli mezun profiline uygun olarak, çağdaş dünya sanatı ilke ve değerlerine bağlı, kendi alanlarında çok değerli ve başarılı akademik kadromuzla birlikte çalışıyoruz. Akademik kadromuzun yanı sıra  zengin ders içerikleri, uygulama merkezleri, konuk eğitmenler, yurt dışı eğitim imkânları, yandal ve geçiş hakları, workshoplar, ders dışı eğitimler ve diğer çeşitli etkinliklerle öğrencilerimizi profesyonel yaşamlarına sağlam ve donanımlı bir şekilde hazırlıyoruz.
 
Ve biliyoruz ki standart eğitim anlayışının dışında vizyoner bir bakış açısıyla sürdürülen eğitim ve öğretim programlarımız, yalnızca geleceğe ve sanata yön veren nitelikli bireyler yetiştirmeyecek aynı zamanda eğitim yapısı ile uluslararası arenalarda adından sıkça söz ettirecektir. Sağladığımız iş birlikleri, anlaşmalar ve çeşitli projelerle de öğrencilerimizin çalışmalarını destek olacak, dünya çapında projeler oluşturulmasını sağlayarak büyük bir network ağının parçası olacaktır.
 
Prof. Dr. İsmet ÇAVUŞOĞLU
Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01