SİNEMA VE TELEVİZYON

BÖLÜM BAŞKANI'NIN MESAJI

28.05.2018 Pzt 08:52


Değerli öğrenciler;
 
Teknolojinin hakim olduğu bilgi çağı, yeni iletişim teknolojilerini de beraberinde getirmektedir. İnternetin yaygınlığına paralel olarak dijital iletişim kanallarındaki artış eğlence sektöründe de yeni bir dönemi başlatmıştır. Artık televizyon, sinema ve internet birbirine geçmiş şekilde var olmakta, birbiriyle iç içe projelerde yer almaktadır.
 
Güzel Sanatsal Fakültesi’ndeki Sinema ve Televizyon Bölümü’nde etik değerlere bağlı günün ihtiyaçlarına cevap verebilecek teknik donanıma, sanatsal yeterliliğe sahip yetenekli, yaratıcı mezunlar verilmekte, sektörün profesyonelleri yetiştirilmektedir.
 
Sinema ve Televizyon Bölümü’nün programı kuramsal ve teorik derslerle birlikte öğrencilerimizin yaratıcılıklarını ortaya koyabilecekleri, alanlarındaki ilgili teknolojiyi kullanabilecekleri pratik derslerden oluşmaktadır. Eğitim hayatları boyunca defalarca proje hazırlayan videolar, kısa filmler çeken, senaryolar yazan öğrencilerimiz kariyerlerine hazırlıklı şekilde mezun olmaktadır.
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde, sinema ve televizyondan verilen mesajların hayati önem taşıdığı günümüzde öğrencilerimize sadece  kariyerlerinde başarılı olacakları niteliklerin kazandırılması hedeflenmemektedir. Mesleki  yeterliliğin kazandırıldığı bölümde öğrencilerimizin çevreye duyarlı, toplum yararına hareket edecek etik değerlere sahip, ahlaklı, vizyoner bireyler haline gelmeleri de bizim için önem taşımaktadır.
 
Yönetmen, yapımcı, senarist, televizyon programcısı, reklam yönetmeni gibi günümüzün popüler pek çok meslek dalına profesyoneller yetiştirdiğimiz bölümde öğrencilerimizi her türlü teknolojik donanımı tecrübe etme fırsatı da sunulmaktadır. Yeni medya kanallarının yaygınlaştığı herkesin kendi seyircisini yarattığı günümüzde, sinema ve televizyon teknolojilerine olan ilgi de artmıştır. Biz İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak Sinema ve Televizyon Bölümü’nde özgür düşünen, teknik bilgisi, yaratıcı ve sanatsal bakış açısı ile kaliteli işler ortaya koyabilen mezunlar vermeyi hedefliyoruz.
 
Mezunlarımızın ulusal ve uluslararası platformlarda, yarışmalarda çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklerde başarılı projeleriyle öne çıkan, ödüller kazanan sanatçılar olmalarını arzu ediyoruz. Eğitim programımızı bu vizyon çerçevesinde oluşturuyor ve profesyonel akademik kadromuzla geleceğin yönetmenlerini, yapımcılarını senaristlerini yetiştirmenin heyecanını yaşıyoruz. Heyecanımızı yeni öğrencilerimizle de paylaşmaya hazırız!
Doç. Müzeyyen Sevtap Aytuğ
Bölüm Başkanı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01