YES FORUM 2013

 
     ORSİAD Gazetesi’nin İçmimarlar Odası İstanbul Şubesi, Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. ile ortak çalışmasının sonucu olarak organize edilen İçmimarların İnşaat Sektöründeki Yeri başlıklı YES 2013 Forumu İstanbul Fuar Merkezi’nde olan Domotex Middle East Fuarı’nda, 9.Kasım Cumartesi günü fuaye alanına kurulan özel toplantı alanında, herkese açık olarak yapıldı.
 
     Moderatörlüğünü TMMOB İçmimarlar Odası İstanbul Şube Başkanı ve üniversitemiz İçmimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Yusuf Taner Gültekin’in yaptığı foruma üniversitemizin İçmimarlık Bölüm Başkanı Yard. Doç. Dr. Z.Funda Ürük konuşmacı olarak katılımcı oldu.
 
     İnşaat Sektöründe İçmimarların önemine dikkat çekilen forumda, yapılan projelerin en başından itibaren İçmimarlar, Mimarlar, İnşaat Mühendisleri, Çevre Mühendisleri, Elektrik Mühendisleri ve Uzman Teknisyenlerle birlikte projelendirilmesi gerektiği vurgulandı. 
 
     Yeni yapılan binalarda çevresel ve yaşamsal kültür koşullarının değişimini dikkate alarak tasarımların gerçekleşmesi gerektiğini belirten konuşmacılar, özellikle Türkiye’de kentsel dönüşüm yasası gibi durumları göz önüne alarak ve bireylerin değişen ihtiyaçlarını düşünerek iç mimari projelerinin yapılması gerektiğini vurguladılar.
  Fotograf Galerisi