Diorama Sergisi Büyük Beğeni Topladı

İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Öğr. Gör. H. Merve Güç’ün proje yürütücülüğünde gerçekleştirilen “Diorama Sergisi”ne ilgi büyük oldu. İç Mimarlık ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı 1. sınıf öğrencilerinin birbirinden farklı konseptte oluşturduğu 30 adet maket işlerden oluşan işler 10 Nisan-28 Nisan 2017 tarihlerinde Basın Müzesi-Çemberlitaş’ta sergilendi.

 

Sergi açılışı; Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. D. Kamuran Güçlü, Dekan Yardımcısı Doç. Sevtap Aytuğ ve Doç. Erol Yıldır, fakülte bölüm başkanları, öğretim görevlileri ve araştırma görevlileri, fakültemiz öğrencileri ve çok sayıda misafirlerimiz ile gerçekleştirildi. Açılış sonrası diorama sergisini dışarıdan izlemeye gelen çok sayıda misafir oldu. Ayrıca Basın Müzesi’nin yerel gazetesi olan Bizim Gazete, sergimizle ilgili basın bülteni de yayımlandı. Sergi sonrası gelen misafirlerin de fikrini almak üzere, sergi mekanına bırakılan anı defterine güzel yorumlar yağdı.

 

Sergi yürütücüsü Öğr. Gör. H. Merve Güç, bu projenin sürekliliği için başka mekanlarda da serginin düzenleneceği bilgisini verdi.

  Fotograf Galerisi